Europejski Tydzień Sportu

Europejski Tydzień Sportu powoli dobiega końca. W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych przez cały tydzień siemianowicka młodzież mogła uczestniczyć w zajęciach sportowych organizowanych przez UKS TKKF „Falklandy”.

Uczniowie i słuchacze naszej szkoły oraz zaproszeni goście brali udział w rywalizacji w pięciu dyscyplinach sportowych. Pierwszego dnia sportowych zmagań młodzież, pod czujnym okiem instruktorów z TKKF „Bartek”, uczestniczyła w turnieju tenisa stołowego. Tego dnia zwycięzcą okazał się Dawid Bobrzecki z klasy 2 BG.

W czwartek na parkiet sali gimnastycznej wkroczyli piłkarze. Najlepszą drużyną w Turnieju piłki nożnej halowej okazała się grupa „Blue Batory” w składzie Mateusz Bębenek (klasa 2 AG), Artur Rumpel (klasa 2 AG), Tomasz Kubiak (klasa 4 CG), Martin Lepiorz (klasa 5 KG), Patryk Bystrzykowski (3 KG) oraz Mateusz Mańka (klasa 3 KG). Jednak królem strzelców okazał się Arkadiusz Wyroba (klasa 2 BG) z drużyny „ACAB”. Zdobył on aż 7 bramek.

Kolejnego dnia salę gimnastyczną opanowali siatkarze. Tego dnia najlepsza okazała się drużyna o wdzięcznej nazwie „Szarańcza”. W jej składzie znaleźli się: Mateusz Bębenek (klasa 2 AG), Artur Rumpel (klasa 2 AG), Jakub Keller (klasa 2 BG), Tomasz Kubiak (klasa 4 CG), Aleksandra Jaworowska (klasa 6 FG) oraz Monika Konstanty (klasa 6 FG).

W poniedziałek odbywały się zawody w dwóch dyscyplinach. Na parkiecie Sali gimnastycznej zacięte woje toczyli koszykarze i koszykarki. A na korytarzu prowadzącym do sal matematycznych odbywał się szkolny turniej strzelecki.

Na sali gimnastycznej o miano najlepszych koszykarek walczyły trzy drużyny dziewczyn. Najlepsze okazały się „Rosomaki” w składzie Anastazja Bosak (ZSS w Siemianowicach), Katarzyna Kosmala (ZSS w Siemianowicach) i Angelika Taler (ZSOiZ w Siemianowicach). Natomiast z pięciu drużyn męskich najlepsi okazali się chłopcy z grupy „FC Hasioki” z ZSOiZ w składzie: Mariusz Krupanek, Paweł Nowak i Piotr Adamczyk.

Szkolne zawody strzeleckie odbywały się w trzech grupach. W grupie dziewcząt najlepsza okazała się Angelika Pyrek (klasa 2 WM) zdobywając 19 punktów. Wśród chłopców w kategorii Gimnazjum najlepsi okazali się: Kamil Marszałek (klasa 4 BG) zdobywca 39 punktów, Dawid Cieślik (klasa 1 LG) zdobywca 29 punktów oraz Dawid Białek (klasa 1 JG) zdobywca 28 punktów. W grupie chłopców z Zasadniczej Szkoły Zawodowej najlepszy okazał się Łukasz Tkaczuk (klasa 2 WM), który zdobył 23 punkty.

Wszystkie zawody sportowe cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży, która przestrzegała zasad sportowej rywalizacji.