Miejskie uroczystości Narodowego Święta Niepodległości

W wyjątkowo uroczystej oprawie przebiegła inauguracja setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszym rodzinnym mieście.
Po mszy św. w intencji ojczyzny, zgromadziły się pod kościołem tłumy mieszkańców, wśród których obok służb mundurowych i włodarzy miasta, stanęła również młodzież szkolna i harcerze. Pochód siemianowiczan poprowadzil sam Józef Piłsudski na koniu, w asyście niosących pochodnie harcerzy i uczniów klas mundurowych. Zebrani pod pomnikiem odśpiewaliśmy hymn państwowy. Śpiewali duzi i mali, najgłośniej przedszkolaki - nadzieję wlewawając tym samym w serca starszych pokoleń. Uroczysty apel, złożenie wieńców, salwy honorowe, poczty sztandarowe, szpaler wojskowy... I to wszystko w nader łaskawych okolicznościach listopadowego wieczoru rozświetlonego blaskiem pochodni... Po części oficjalnej, na scenie miejskiej występy orkiestry wojskowej, Zespołu Pieśni i Tańca Siemianowice oraz lokalnych artystów. Całość poprowadził Marek Omelan, znany wszystkim prezenter pogody.
Nie mogło nas tam nie być. Łącząc się we wspólnym świętowaniu, dumnie za poetą powtarzaliśmy raz za razem " A to Polska właśnie!"...