Zajęcia praktyczne u pracodawców

Informujemy, że OD 29 CZERWCA BR. przywrócone zostaną Zajęcia PRAKTYCZNE U PRACODAWCÓW dla wszystkich UCZNIÓW BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA BĘDĄCYCH MŁODOCIANYMI PRACOWNIKAMI.

Oznacza to, że uczniowie będący młodocianymi pracownikami mają obowiązek od najbliższego poniedziałku, tj. OD 29 CZERWCA BR., realizować przygotowanie zawodowe u pracodawcy zgodnie z przepisami prawa pracy, przy zachowaniu bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, a także rygoru sanitarnego wymaganego od zakładów pracy w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

PRZYPOMINAMY JEDNOCZEŚNIE, ŻE PODOBNIE JAK W LATACH UBIEGŁYCH UCZNIOWI BĘDĄCEMU MŁODOCIANYM PRACOWNIKIEM W OKRESIE FERII SZKOLNYCH PRZYSŁUGUJE URLOP WYPOCZYNKOWY ORAZ URLOP BEZPŁATNY, ZGODNIE Z  PRZEPISAMI KODEKSU PRACY.